کار اصلی ما در صنعت تهویه طراحی،فروش،ساخت و راه اندازی محصولات تهویه مطبوع می باشد.

مطالب ویژه

تماس با ما

سیستم VRF

سیستم vrf یا همان جریان مبرد متغیر، از جمله دستگاه های تهویه مطبوع مرکزی است که امروزه از آن برای گرمایش و سرمایش محیط های خانگی استفاده می شود. در سیستم وی آر اف نیز به مانند داکت اسپلیت ها از یک یونیت خارجی جهت تغذیۀ یونیت های داخلی استفاده می گردد ، با این تفاوت که در دستگاه های وی آر اف، به جای جریان آب از خود جریان سیال مبرد جهت انتقال حرارت و گرمایش و سرمایش محیط بهره برده می شود.

آشنایی با سیستم های VRF

سیستم های وی آر اف از جمله دستگاه های تهویه مطبوع امروزی است که می تواند به طور همزمان گرمایش و سرمایش محیط را انجام دهد. از این دستگاه ها بیشتر در ساختمان های کم ارتفاع و ملک های شخصی استفاده می شود. دلیل این محدودیت انتخاب در این سیستم ها به عملکرد آن ها بر می گردد. در دستگاه های vrf برخلاف چیلرها یا فن کویل ها ، دیگر از جریان آب استفاده نمی شود. جریان سیال مبرد به صورت مستقیم ، کار خنک سازی یا گرم سازی محیط را انجام می دهد. به این شکل که سیال مبرد در یونیت خارجی به کمک یک کمپرسور و الکتروموتور به گردش در آمده، پس از طی کردن مراحل ابتدایی سیکل، وارد یونیت داخلی می گردد. این یونیت داخلی حکم اواپراتور در دستگاه های تهویه مطبوع مثل چیلر ها را دارد. سیال مبرد با ورود به اواپراتور می تواند گرمای محیط را دریافت کرده، کار خنک سازی محیط را انجام دهد.

یونیت خارجی وی آر اف

یونیت خارجی این سیستمها اغلب در فضای آزاد مثل پشت بام منزل نصب می شود. سپس این یونیت به کمک اجرای یک خط لوله به یونیت های داخلی متصل می شود. یونیت های داخلی این سیستم ها تقریباً شبیه به فن کویل ها عمل می کنند. با این تفاوت که در درون آن ها آبی جریان ندارد و این سیال مبرد است که در کویل یونیت داخلی جریان می یابد. مزیت مهم این دستگاه ها این است که می توان برای هر فضای مجزایی یک یونیت داخلی مجزا در نظر گرفت. به این شکل که مدیریت دمای اتاق و میزان گرمایش و سرمایش آن کاملاً قابل مدیریت باشد.

نحوۀ عملکرد سیستم های وی آر اف در زمان سرمایش

اگر بخواهید از سیستم های VRF برای سرمایش محیط استفاده کنید، دستگاه دقیقاً مانند یک سیکل یخچال عمل می کند. به این شکل که میزان مشخصی انرژی را دریافت کرده، به کمک گردش سیال مبرد در سیکل طراحی شده، گرما را از محیط مورد نظر ما دریافت کرده و به محیط بیرون انتقال می دهد.

بخش مهمی از مراحل سیکل یخچال در یونیت خارجی طی می شود. کمپرسور دستگاه کار فشرده سازی و انتقال سیال مبرد را بر عهده دارد. سپس سیال مبرد وارد بخش کندانسور می شود که در همان یونیت خارجی تعبیه شده است و به کمک جریان هوای آزاد کار می کند. عبور جریان هوا از روی کویل های حرارتی کندانسور باعث خنک شدن سیال مبرد و پایین آمدن دمای آن می گردد. سپس این سیال از یک شیر فشار شکن عبور داده می شود که در نتیجه فشار سیال مبرد پایین آمده، به خاطر کاهش دمایی که رخ می دهد کاملاً به حالت مایع تبدیل می شود. این گاز سپس به کمک خط لولۀ در نظر گرفته شده به سمت یونیت های داخلی فرستاده می شود و در این یونیت ها به خاطر اختلاف دمایی که با هوای محیط داخل دارد، گرما را از جریان هوای داخل اتاق می گیرد و دوباره به بخار اشباع تبدیل می گردد. به این شکل کار سرمایش اتاق انجام گرفته و دوباره سیال مبرد به درون کمپرسور بر می گردد.

نحوۀ عملکرد سیستم های VRF در زمان گرمایش

سیستم های وی آر اف آن قدری که در زمان سرمایش عملکرد مطلوبی دارند، در زمان گرمایش نمی توانند خیلی خوب عمل کنند. دلیل اینکه کمتر از این دستگاه ها برای گرمایش استفاده می شود، مصرف بالای برق در این دستگاه ها است. به علاوه که با وجود به کارگیری این سیستم ها لازم است از سیستم های گرمایش از کف یا مثلاً پکیج نیز برای گرم کردن خانه بهره ببرید که از لحاظ اقتصادی هم به صرفه نیست.

با این وجود اگر در شهری با آب و هوای متعادل زندگی می کنید که زمستان های خیلی سردی ندارد، می توانید از سیستم های VRF برای گرمایش اتاق هم بهره ببرید. به خصوص اگر از سیستم ها همراه با موتور احتراقی استفاده کنید.

سیکلی که در گرمایش خانه طی می شود، تقریباً شبیه به قبل است. با این تفاوت که در اینجا سیال مبرد پس از گرم شدن وارد یونیت داخلی می شود و گرمای خود را به محیط می بخشد.

دسته بندی سیستم های VRF بر اساس نوع سوخت

در سیستم های وی آر اف از کمپرسورهای اینورتر استفاده می شود که وظیفۀ فشرده سازی سیال مبرد را در سیکل مورد نظر بر عهده دارد. اما سؤال اینجاست که کمپرسور انرژی لازم خود را از کجا دریافت می کند؟ امروزه دو نوع طراحی برای سیستم های VRF انجام می گیرد. که در دستۀ اول از انرژی الکتریکی برای تأمین انرژی لازم کمپرسورها استفاده می شود و در دستۀ دوم از یک موتور سوخت احتراقی کمک گرفته می شود.

دستگاه های جریان مبرد متغیر از نوع EHP

سیستم های EHP دسته ای از سیستم های VRF هستند که انرژی لازم خود را از جریان برق شهری تأمین می کنند. EHP مخفف عبارت Electric Heat Pump است. در یونیت خارجی سیستم های EHP از چند الکتروموتور استفاده می شود که وظیفۀ آن ها به گردش در آوردن کمپرسور دستگاه و تأمین انرژی لازم جهت به جریان در آوردن سیال مبرد در سیکل دستگاه است. مزیت مهم الکتروموتورها سر و صدای کمتر آن ها و نداشتن آلایندگی محیطی است.

دستگاه های جریان مبرد متغیر از نوع GHP

سیستم های GHP دومین دسته از سیستم های وی آر اف هستند و در آن ها جهت تأمین انرژی سیال مبرد از گاز شهری استفاده می شود. GHP در این دستگاه ها مخفف عبارت Gas Heat Pump است. در سیستم هایی که از این نوع هستند، از یک موتور احتراقی پیستونی استفاده می شود. موتوری که شبیه به موتورهای احتراق ماشین ها طراحی می شوند و با اتصال آن ها به کمپرسورهای اینورتر، کار فشرده سازی سیال مبرد را انجام می دهند. ادامۀ روند سیکل درست به مانند سیستم های الکتروموتور است. سیال مبرد پس از اینکه فشرده شد، وارد بخش کندانسور می شود و با عبور از شیر انبساطی آمادۀ ورود به یونیت داخلی می گردد. مزیت مهم سیستم های GHP قیمت ارزان تر گاز نسبت به جریان الکتریسیته است. اگرچه موتورهای احتراق سر و صدای بیشتری تولید می کنند. البته چون یونیت های خارجی را معمولاً روی پشت بام ها نصب می کنند، کمتر این مورد مشکل ساز می شود. دیگر مزیت سیستم های GHP مربوط به زمانی است که بخواهید از آن ها برای گرمایش محیط استفاده کنید. گرمایی که در موتور احتراق تولید می شود، در این صورت منبع خوبی برای پیش گرم کردن سیال مبرد است. به این شکل عملکرد دستگاه در زمان گرمایش نیز بهبود می یابد و به سطح خوبی می رسد.

بررسی مزایا سیستم های VRF

هر دستگاه تهویۀ مطبوع دارای مزایا و معایب خاص خود است. مواردی که باعث می شود تا کاربر با توجه به آن ها اقدام به خرید آن ها کند و یا آن سیستم را کنار گذاشته و به سراغ سیستم گرمایش و سرمایشی دیگری برود. در ادامه برخی از مزیت های مهم سیستم های وی آر اف را گرد آورده ایم :

امکان کنترل دما در فضاهای مستقل

با توجه به اینکه در هر فضای مستقل یک یونیت داخلی مجزا قرار می گیرد، می توان میزان گرمایش و سرمایش هر محیط را به صورت مجزا مدیریت کرد. این کار به کمک سیستم کنترل تعبیه شده روی یونیت داخلی انجام می گیرد.

گرمایش و سرمایش همزمان محیط

در سیستم های سه لوله ای وی آر اف این امکان وجود دارد که به طور همزمان کار سرمایش و گرمایش محیط های مجزا را انجام دهد.

مصرف برق کمتر

سیستم های وی آر اف نسبت به داکت اسپلیت ها و مینی چیلرها جریان برق کمتری مصرف می کنند. به علاوه که می توانید از سیستم های GHP نیز استفاده کنید که به طور مستقیم از جریان گاز بهره می برند.

نمای داخلی و خارجی ساختمان

در این دستگاه ها از یک یونیت خارجی استفاده می شود که این یونیت اغلب روی پشت بام خانه نصب می گردد. سیستم لوله کشی هم می تواند به صورت توکار انجام شود. به این صورت نمای بیرونی ساختمان با به کارگیری سیستم های وی آر اف کاملاً حفظ می شود. یونیت های داخلی نیز اغلب روی دیوار یا سقف نصب می گردد و فضایی را روی زمین اشغال نمی کند؛ که به نمای داخلی خانه کمک می کند.

بررسی معایب دستگاه های وی آر اف

طبیعی است که در کنار مزایای عنوان شده، سیستم های VRF دارای معایبی نیز باشند. در ادامه برخی از معایب این دستگاه تهویۀ مطبوع را فهرست کرده ایم :

مصرف بالای برق در زمان گرمایش

استفاده از این سیستم ها در زمان گرمایش خیلی صرفۀ اقتصادی ندارد. زیرا در این سیستم ها برخلاف دیگر دستگاه های گرمایشی مثل رادیاتور یا پکیج، از جریان برق استفاده می شود. با توجه به اینکه هزینه های جاری دستگاه های برقی بیشتر از دستگاه های گازسوز است، به همین خاطر کمتر از این سیستمها برای گرمایش محیط استفاده می شود. به خصوص که گرمای تولیدی این دستگاه ها میزان کمی است و لازم است از دیگر سیستم های جانبی مثل رادیاتور یا گرمایش از کف هم در کنار این دستگاهها بهره برد. البته این عیب را می توان با به کارگیری سیستم های GHP تا حدودی رفع کرد. ولی با این حال همچنان خیلی توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

محدودیت کاربری

از سیستم های VRF نمی توان در آپارتمان ها و ساختمان های چند طبقه استفاده کرد. این محدودیت کاربری به خاطر سیستم لوله کشی از یونیت خارجی به سمت یونیت داخلی است؛ که می تواند منجر به افت فشار سیال مبرد و برگشت آن شود. معمولاً شرکت های تولید کننده حداکثر فاصلۀ عمودی بین یونیت داخلی و خارجی را در مشخصات دستگاه ذکر می کنند.

هزینه های نگهداری و تعمیرات

مهم ترین مشکل در سیستم های وی آر اف مربوط به زمانی است که خط لولۀ سیال مبرد دچار نشتی می شود. در این صورت با چند مشکل روبرو خواهیم بود. نخست اینکه انتشار سیال مبرد در محیط بیرون ممکن است موجب آسیب های زیست محیطی شود. به علاوه در صورت نشت سیال، عملاً دستگاه از کار می افتد و نیاز به تعمیر خواهد داشت. در زمان تعمیر لازم است سیال مبرد کاملاً تخلیه شود، محل نشتی لوله شناسایی شود و سپس مجدداً عمل شارژ سیال مبرد انجام گیرد.

جمع بندی VRF

سیستم های VRF از جمله سیستم های تهویه مطبوع مرکزی است که بیشتر در محیط های مسکونی و ساختمان های کم ارتفاع مورد استفاده قرار می گیرند. طراحی این دستگاه ها به کمک سیکل تبرید سیال صورت می گیرد. در این سیستم ها از یک یونیت خارجی استفاده می شود که اجزاء اصلی دستگاه مثل کمپرسور، کندانسور و شیر انبساطی در آن نصب می شود. سپس این یونیت خارجی به کمک یک خط لوله به یونیت های داخلی ساختمان متصل می شود. یونیت های داخلی حکم اواپراتور را دارد.

از سیستم های وی آر اف می توان هم برای گرمایش و هم سرایش محیط بهره برد. تفاوت مهم این دستگاه ها با داکت اسپلیت ها و چیلرها این است که در اینجا به جای جریان آب از خود جریان سیال مبرد برای خنک سازی و یا گرمایش محیط استفاده می شود. سیستم های VRF را به دو دستۀ دستگاه های GHP و دستگاه های EHP تقسیم بندی می کنند که مشخص می نماید انرژی لازم جهت به جریان انداختن سیال مبرد به کمک موتور احتراقی گازسوز انجام می شود و یا باید از یک الکتروموتور استفاده کرد؛ که هر کدام از این دو مورد مزایا و معایب خود را دارند.

می توانید ما را دنبال کنید:

© تمامی حقوق برای این قالب محفوظ است.

تماس با ما

تهران،بلوار اندرزگو،خیابان سلیمانی غربی،نبش کوچه آشتیانی منفرد،پلاک ۲۸،واحد ۲

021-22211760

سفارش محصول